28 Ocak 2016 Perşembe

“Apro Food Bar”

Balçova / İzmir

     Apro Food Bar, Balçova'da Sakarya Caddesi üzerinde yer alan oldukça küçük ve mütevazi bir işletme. Çalışan arkdaşlarla sohbet etme imkanı yakalayıp "Neden Apro?" diye sorduğumuzda İtalyanca'da "açık" anlamına geldiğini söylediler. Sizin de bu sevimli ambiyans içerisinde bulunmaktan en az bizim kadar keyif alacağınızdan eminiz.

     Ekonomi Üniversitesi'ne yakınlığı bulunan bu işletme, ders çalışmak için veya buluşmalar için çok doğru bir nokta. Menüsünde kahvaltı, sandviçler, salatalar, tatlılar, sıcak-soğuk içeçecekler, et ve tavuk yemekleri bulundurmakta. Özellikle, "Apro Sandviç" tavsiye listesinde zirveyi oynayan yemeklerden. Biz Yaşar'la filtre kahve bağımlısı bir çift olarak tabi ki filtre kahveye yöneldik ve başarılı bulduk. Yiyecek ve içeceklerde fiyat - kalite dengesi de gayet yerinde.


     Apro'nun bir diğer dikkat çekilmesi gereken özelliği ise, yemek sepetinden Apro yemeklerini evinizden de sipariş edebilme imkanınız. Yemek sepeti kapanana kadar servislerini açık bırakmaktalar. Bu da sanırım ortalama akşam 9 civarı oluyor. Şirin, kese kağıdından hallice poşetlerinde, siparişlerinizi ayağınıza kadar getiriyorlar. Poşetin üzerine tatlı mahiyetinde asılmış gingerbread kurabiyeler görürseniz şaşırmayın. Çünkü Apro, sizin yerinize yemeğinizin üstüne yiyeceğiniz tatlıyı da düşünüyor.


     Dekorasyonuna gelecek olursak, en sevimli unsur burada devreye giriyor. Ağırlıklı olarak sarı tonlarının hakim olduğu Apro'da renkli kuru kafa tabloları, modern restaurant dekorasyonuna uygun olarak kullanılan rustik ampuller, özgün aplikler, sarı panjurlar ve en en en güzeli ise bir salıncak! Evet, kahvenizi yudumlarken veya arkadaşlarınızla sohbet ederken bu şirin salıncakta oturmak isteyebilirsiniz. Biz çok sevdik. Siz de Apro Food Bar'ı gelin, görün, sevin.

Adres: Sakarya Caddesi, 237, Fevzi Çakmak, Balçova, İzmir