7 Ocak 2016 Perşembe

“Elize Butik Mutfak”

     Narlıdere / İzmir

     Elize Butik Mutfak, Narlıdere'de Mithatpaşa Caddesi üzerinde yer alan şirin dekorasyonuyla mutlaka dikkatinizden kaçmayacak bir mekan. Dikkatinizden kaçmayacak. Çünkü Narlıdere, cafe kültürü zayıf kalmış bir bölge. Ve Elize de bu zayıflığı şirin görüntüsüyle doldurmaya çalışan mekanlardan birisi. 

     Butik mutfak sıfatını kendine gayet iyi yakıştırıyor Elize. Çünkü, ev yapımı bir çok yemeği bünyesinde barındırıyor. Sosyete mantısından şato burgere, isveç köftesinden kahvaltıya ve çeşitli atıştırmalıklara varasıya bir çok yemeği burada bulmanız mümkün. Biz hamburger ve makarnasını denemeyi tercih ettik. Hamburger köftesinin ev yapımı olduğunu daha ilk tadına baktığınız an anlıyorsunuz. Yanında yine ev yapımı rus salatası, yemeğinizin lezzetine farklı bir tat katıyor. Yemekleri sunuş biçimleri de gayet zevkli ve dekoratif. Yalnız buraya kesinlikle aç karnına gitmelisiniz! Çünkü yemekleri aşırı doyurucu! Ben makarnamı bitirdikten sonra uzunca bir süre hareket yetimi kaybettim. Yemek seçenekleri içerisinde sosyete mantısı zirveyi oynuyor. Denemeye değer.


     Bu şirin butik işletmede yemek menüsünün dışında tatlı olarak waffle ve suflesi de önerilenler arasında. Hiçbir şey yemeyip sadece içeçeceğini içip keyifli bir sohbet etmek isteyen kişiler için de çok uygun bir mekan. Çünkü, içecek menüsü de oldukça geniş. Üstelik fiyatları gerçekten mütevazi. Kısaca, bu şirin butik işletmede aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.


     Son olarak değinmek istediğim şey ise tabi ki dekorasyon. Çünkü, Yaşar'la buraya yazdığımız her mekan, önce bizi dekorasyonuyla kendisine aşık ediyor. Elize'nin küçük detaylarla inanılmaz dokunuşlar yaratması benim en çok hoşuma giden şey oldu. Sarmaşıklara dolanmış, tahtadan, hoş bir bir giriş kapısı, renkli saksılar, çerçeveler, kuş kafesleri, mumlar... Ve çok keyifli bir oturma köşesi var benim bayıldığım. Elize'yi Elize yapan şey; tam olarak bunlar. Sakin ve keyifli bir kaçamak için mutlaka uğrayın.

Adres:Mithatpaşa Caddesi. 128-B, 35320 Narlıdere, İzmir