12 Ocak 2016 Salı

"Ladonna"

Balçova/İzmir

     Bu zamana kadar yediğiniz en iyi pizzanın adresini değiştirecek bir yerden bahsedeceğiz bugün sizlere. Yeni yeriniz Balçova'da tatlılığı ve şirinliğiyle göze çarpan İtalyan restoranı Ladonna olacaktır.


     İzmir'in güzel ilçelerinden Balçova aklınıza Avm'leri ve Teleferiği ile gelecektir. Ancak Ladonna, bu algının değişmesini sağlayabilecek lezzette yemeklere sahip. Bu küçük İtalyan restaurant, sadece Balçova'da oturanların değil İzmir'in bir çok noktasından gelen misafirlerin damak tadını değiştirmekte kararlı görünüyor. Ladonna'nın en iddialı olduğu kısmı mutfağı. Eğer Ladonna'ya çok aç gitmişseniz biraz daha acıkmaya hazırlıklı olun. Çünkü menüsünü gördükten sonra karar vermek imkansız hale geliyor. Biz Seda ile menüsünü incelemeye başladıktan ancak yarım saat sonra sipariş verebildik. O da çalışan arkadaşların güzel tavsiyeleri sonucunda. Çok geniş bir yemek yelpazesine sahip olan Ladonna'nın en özel seçkisi pizzaları. Klasik pizzalardan deniz mahsüllü pizzalara, vejeteryan pizzalardan özel yapım pizzalara aklınıza ne gelirse burada bulmanız mümkün. Eğer yeni tatlara açıksanız Ladonna tam size göre bir yer. Çünkü menüde görüp "Bu nasıl olabilir?" diyeceğiniz cinsten pizzalara sahipler. Muzlu pizzadan ananaslıya, enginarlı pizzadan kalamarlı ve midyeli pizzaya kadar sayamadığım daha onlarcası. Her damak zevkine hitap eden Ladonna, farklı lezzetleri de misafirlerine sevdirmeyi başarıyor. Seda ile uzun gayretler sonucunda köri soslu tavuklu-ananaslı ve biftek parçalı-pastırmalı pizzayı denedik. Sonuç ise muazzam oldu. Hayal dahi edemediğim ananas, pizzaya ancak bu kadar yakışabilirdi. Ananaslı pizzası kesinlikle ilk sıralarda denenmesi gereken bir lezzet. Tekrar gitme şansınız olursa muzlu ve körili pizzasını da denemenizi öneririz.


     Ladonna, pizzalarının yanı sıra ana yemekleri ile de bir harika. Özellikle beş peynirli ve mantarlı tavuk doldurması (Mamma mia) her bıçak darbesinde sizde farklı duygular uyandırabilir. Bunun yanında makarna, salata, wrap gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Sıcak ve soğuk içecekleri de menüsünde bulunduran Ladonna'nın tatlı ve pastaları ise kendi imalatları. 


     Ladonna, dekorasyonundaki küçük ama sevimli ayrıntılarla yemek yemeyi keyifli hale getirirken, fonda çalan gramofon ve mütevazi kitaplığı ile güzel bir gün geçirmenize yardımcı oluyor. Eğer yeni tatlara açık ve yemek yemeyi seviyorsanız bir an önce Ladonna'yı ziyaret edin.

Adres: Korutürk Mahallesi, Vali Hüseyin Öğütçen Cd. No: 29 Balçova, 35330 İzmir