5 Ocak 2016 Salı

"No: 42"

Alsancak / İzmir

     Bu gece sizlerle paylaşacağım konsept mekan; "No:42". Adını sokak numarasından alan bu mekan Alsancak'ın kalbinde yer alıyor. Mekan, konseptini kendine has dekorasyonuyla ve ince detaylarla oluşturmuş durumda. Bu ince detaylar ağırlıklı olarak; plaklar, antika eşyalar, eski saatler, bolca kitap - dergi hatta nostaljik çevirmeli telefonlarla yaratılmış. Son zamanlarda çok sık karşılaşmaya başladığımız loft mimarinin çoğu öğesi de bu mekanda bir araya getirilmiş.

     Ben plak odasına, Yaşar kahvelerine aşık oldu No:42'nin. İkisinin de hakkını verdiklerini söylemeden geçemeyeceğim. Evet, No:42'yi belki de konsept kılan özellik, bir plak odasına sahip olması. Bu şirin plak odasında gramafonlar, pikaplar ve bir çok sanatçıya ait plaklar bulmanız sizi bir miktar heyecanlandırabilir. Ayrıca buradan plakseverlere belirlenen tarihlerde plak dinleme etkinlikleri de düzenlediklerini şiddetle duyurmak isterim! Sadece plak odasıyla kısıtlanmış bir etkinlik alanından söz etmemiz mümkün değil. Avlusunda düzenli olarak belirlenen tarihlerde canlı müzik, plak dinletileri ve panayırlar da düzenleyerek herkesin keyifli vakit geçirmesine olanak sağlıyor bu şirin işletme. Bu panayırlarda vintage ve retro bir çok eşyayı çok uygun fiyatlara alabilmeniz de mümkün.
     Kahvelerine gelecek olursak; No:42 kahve işinden gerçekten çok iyi anlıyor. Her bir dekorasyonunda, fikrinde ve etkinliğinde sanattan bir çok iz bulabildiğiniz bu işletme, kahvede de yine kendi sanatını yaratmış durumda. Sadece kahvenin lezzeti değil, sunumu da bir o kadar harika. Bambu servislikler, demlikler, şirin atıştırmalıklar ve daha bir çok küçük detayla kahve keyfiniz güzelleştiriliyor. İzmir'de içebileceğiniz nadir iyi kahvelerden birisi bu şirin mekanda bulunuyor. Menülerinde neredeyse her çeşit kahveye ulaşmanız da mümkün.


     Tüm bunların dışında No: 42'nin öyle renkli ve samimi bir avlusu var ki söz etmeden bitirmek olmaz. Bana kalırsa avlunun diğer tüm alanlara göre çok daha iyi hissettiren bir atmosferi var. Ders çalışmak için de kafanızı dinlemek için de arkadaşınızla kahvenizi yudumlayıp sohbetin dibine vurmak için de çok elverişli bir alan yaratılmış. Tuğla duvarlar, rengarenk boyanmış sanat kokan duvarlar, çarpıcı ve şık bir bir No:42 aydınlatması ve rengarenk sandalyeler. Gerçekten çok zevkli bir şekilde tasarlanmış bu avluda oturmaktan büyük keyif alacağınızı size garanti edebilirim.

     Bana kalırsa bir an önce No:42 ile tanışın!Adres: 1462 sokak no.42 Alsancak, 35140 İzmir