21 Şubat 2016 Pazar

“Cinatı”

Alsancak / İzmir

     Bisiklet dostu konsepte sahip bir mekandan bahsedeceğim sizlere bugün. Cinatı, Alsancak'ta bulunan ve önünde yığınla bisiklet görebileceğiniz tek mekan. Mekanın ismi ise, Türkiye'de farklı ağızlarda bisiklete cinatı denmesinden geliyor.     Cinatı, İzmir'de Jazz & Blues dinleyebileceğiniz nadir mekanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. İzmir'deki bu eksikliği Cinatı, kusursuzluğuyla çok iyi bir şekilde kapatıyor. Çünkü, gerçekten kaliteli müzikten anlayan gruplara canlı performans imkanı sağlıyor.     Konsepti bisiklet üzerine olan Cinatı, dekorasyonundan da bisikleti eksik etmemiş. Duvarlara ve korkuluklara asılmış bisikletler resmen her yerdeler. Ve bu inanılmaz şirin bir görüntü ortaya çıkarıyor. ☺ Cinatı'nın kapısından içeriye girdiğiniz anda kendinizi yabancı filmlerdeki pub'lardan birindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Girişte sizi karşılayan kolonun üzerinde yer alan kara tahtada ise her gün farklı yazarlara ve şairlere ait, kimi zaman kült olmuş sözler kimi zaman da daha önce adını hiç duymadığınız bir şaire ait sözler görmeniz mümkün. Hatta Cinatı, bazen o tahtada yazan bir sözden etkilenip yeni bir yazar bir keşfetmenizi bile sağlayabilir.


     Cinatı'nı çift olarak çok sevmemizin asıl nedenlerinden birisi de etkinlik açısından müdavimlerini bolluk yağmuruna tutması. Haftanın 6 günü farklı konseptlerde geceler düzenleniyor Cinatı'nda. Örneğin; Pazartesi akşamları Jazz gecesi, sıcak şarap gecesi, Cumartesi akşamları Balkan gecesi düzenleniyor. En çok methedilen gece ise açık ara farkla Balkan gecesi.  Farklı ve eğlenceli bir cumartesi akşamı için Balkan gecesini tercih edebilirsiniz.


     Her gün kaliteli canlı performanslara ev sahipliği yapan Cinatı, grup buluşmaları için çok uygun bir mekan. Ayrıca, çeşitlilik açısından çok zengin olan bu mekanda her türlü ithal - yerli birayı ve diğer içkileri bulmanız da mümkün. Müzik dinlemenin nasıl bir keyif haline dönüşebileceğini Cinatı'na geldiğinizde anlayacaksınız. Biraz jazz biraz bira için mutlaka uğrayın! ☺
Adres: 1469 Sokak No 3 , Kıbrıs Şehitleri Caddesi, 35000 Alsancak - İzmir