5 Şubat 2016 Cuma

“Kipos Kitchen & Cafe”

Bornova / İzmir

     Kipos, Yunanca'da "bahçe" demek. Sizlere anlatacağım bu şirinlik abidesi mekan da zaten bahçesiyle sizi kendisine aşık edince neden bu adı seçtiklerini anlıyorsunuz. Kipos, Bornova'da Erzene mahallesinde sokakların arasında gizli kalmış bir işletme. Onu güzel kılan şey de bu. Sessiz, şehrin gürültüsünden uzak ve dinlendirici olması.


     Kipos'ta çok makul fiyatlara karnınızı doyurmanız mümkün. Günün her öğününde size eşlik edecek seçenekler mevcut. Serpme kahvaltıdan tavuklu -mantarlı - jambonlu kreplere, pesto soslu salatadan, meksika soslu mantarlı tavuğa varasıya birçok yemekle Kipos, yiyecek menüsünün zenginliğini bize göstermekte. İçecek menüsü de aynı zenginliği sürdürür nitelikte ve nicelikte. Zengin bir kahve skalası ve sıcak - soğuk her içeceği menüsünde bulmanız mümkün.

     Kipos'u Kipos yapan özellik, adını da anlamlı kılan bahçesi. Bu bahçeyi tek bir kelime ile tanımlamak istesem "samimi" derim. Çünkü, bu bahçe alanı doğallığından ödün vermiyor. Ambleminde de zeytin dalı bulunan Kipos'un bahçesinde zeytin ağaçlarının ve rengarenk çiçeklerin arasında oturmak, aşırı huzura maruz kalmanıza sebep olabilir. Kütük dekorlar, rengarenk boyanmış banklar, şık ışıklandırmalar, mavi panjurlar, rengarenk saksılarla adeta cennetten mikro bir köşe gibi. Kısaca, bu bahçe keyifli bir akşam geçirmek için doğru bir adres. Kış ayları için sıcacık bir kış bahçeleri de mevcut.


     Bu kadar huzur verici ve sakin bir mekanın işletmecilerinin samimiyeti tabi ki yazılmaya değer oluyor. Çalışanlar gerçekten çok güleryüzlü ve samimi. Mekanın ve çalışanlarının şirinliği kadar sunumlarının da güzelliğiyle bir an önce tanışmanızı tavsiye ederim. Kipos'un methedilenler listesinin başında mantısı geliyor. Adını çok duyacağınız bir diğer tavsiye ise kahvaltısı. Makul fiyatlara bol ve çeşitli bir sabah kahvaltısı yapmak isterseniz mutlaka uğrayın derim. Ayrıca, düzenli olarak çeşitli kampanyalar düzenliyorlar. Bu kampanyalardan yararlanmak isterseniz arada sırada facebook sayfalarına bir göz atın derim ben.

     Son olarak Kipos'un müziklerine değinmek istiyorum. Dinlendirici ve özgün müziklerle, mekana uygun bir atmosfer yaratmayı çok iyi başarıyorlar. Çarşamba günleri bahçesinde canlı müzik bile yapılıyor. Uzun lafın kısası, bir an önce çıkın ve Kipos'la tanışın.


Adres: Erzene Mahallesi 58 Sokak, No: 1 Bornova, İzmir