26 Şubat 2016 Cuma

“More Coffee & Tea”

Balçova / İzmir

     More Coffee & Tea'yi bilenler Bornova'dan bilir. Yaşar'la Küçükpark'takinde birkaç kez bulunmuş konseptine ve lezzetine hayran kalmıştık. Balçova'ya da açıldığını gördüğümüz anda yaşadığımız şaşkınlığı ve mutluluğu anlatamam.


     More Coffee, Balçova'da Sakarya Caddesi üzerinde yer alıyor. Zaten kendine has dekorasyonu ile ilk gördüğünüz anda onu tanımanız mümkün. Loft dekorasyonun moderniteyle buluştuğu bir zevke sahip More. Kütük detayların ne kadar farklı amaçlarla ve nasıl bir yaratıcılıkla birleştirildiğine inanamayabilirsiniz. Sıvalı duvarlar ve rengarenk boyanmış su boruları şirin bir kontrastlık oluşturuyor. Dışarıda sigara içenler için keyifli sandalyeler ve ağaç kütüğünden masalarda oturabilir, içeride kütüphane ve bir gramafonun bulunduğu köşede kitap okuyup kafa dinleyebilirsiniz. En arkada ise inanılmaz zevkli bir alan bulunmakta ve kalabalık buluşmalar için çok uygun. Ben en çok o köşeye bayıldım. Büyükçe ağaçtan bir masa, rustik ampüller, kırmızı metal sandalyeler, eski telefonlar ve masanın üzerinde yer alan bir pikap. Bu alan tamamiyle size ayrılmış bir köşe hissiyatı verebilir☺.


     İçeride kullanılan her bir dekor resmen en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Küçük detayların birleşmesiyle ortaya muntazam bir alan çıkmış. Hatta bir duvar, bilgisayarın masaüstü şeklinde boyanmış. Başlat menüsü, belgelerim, bilgisayarım gibi her türlü ikon bu duvarda mevcut☺.

     Samimi çalışanları ile uzun mu uzun sohbetler ettik. Hatta baristamız bize 3.nesil kahveler ile ilgili küçük bir sunum bile yaptı☺. Sunum sırasında bize 3.nesilgillerden "Cold Brew"in tadımını yaptırdı. Küçük cam şişelerde mantarlarla muhafaza edilen bu lezzetli ve aromatik kahveyi mutlaka denemelisiniz. Küçük cam şişelerde saklanmasının sebebi spiral ile demlendiği için demlenme süresinin 8-12 saat arasında sürmesiymiş. Bu sunumun sonunda Yaşar'la Syphon'u denemeyi tercih ettik. Kahve çekirdeğinin narenciyeli aroması ağzınızda farklı bir tat bırakmaya aday. Sert içimli kahve sevenlerin syphonu denemesini öneririz.
     Fiyat - kalite dengesi gayet yerinde olan More'da, Chai tea latte ve ekler kampanyası bizi en çok cezbeden şey oldu☺. Bunun dışında kendi damak zevkinize göre gayet uygun fiyatlara diğer kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Balçova'da zevkle döşenmiş bir mekanda vakit geçirmek ve kahvenin onlarca çeşidi arasında kararsız kalmak isterseniz More'a uğrayın.☺

Adres: Sakarya Caddesi No:114 Balçova - İzmir