8 Şubat 2016 Pazartesi

"Publisher"

Bornova / İzmir

     Bornova'nın başarılı konsept cafeleri ve butik mutfakları olduğu kadar kendinden söz ettiren kaliteli barları da mevcut. Bugün sizler için konsepti ve dekorasyonuyla dikkatleri üzerinde toplayan Publisher'dan bahsedeceğiz. 


     Publisher Bornova'da cafe ve barların yoğunlaştığı Süvari Caddesi üzerinde yer alan küçük ama samimi bir işletme. Publisher kelime anlamı olarak İngilizce'de "Yayınevi" anlamınına karşılık geliyor. Konseptlerini de bu düzen üzerine kuran Publisher, düzenli aralıklarla bir yayın çıkartıyor. Belirledikleri içerik üzerine yazıların, hikayelerin bulunduğu Publisher dergisini özgün ve güzel kılan şey ise menüleri ile birleştirmiş olmaları. Gelen misafirler menüye bakıp siparişlerini verdikten sonra  isterlerse dergiye de göz atabiliyorlar. Bu özgün çalışma sayesinde biranızı yudumlarken ilginç konular hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz. Publisher dergisinin mottosu ise "Zamanın ve mekanın ötesinde dostluklar için."


     Publisher mekan olarak ise sizi tatmin edecek unsurlara sahip. Dışarıdan ilk bakışta dikkatinizi çekecek şey loft dizaynı olacaktır. Tuğla duvarlar, rustik aydınlatmalar, tahta kaplamalar ve askılarda sergiledikleri dergiler. Eski tip televizyonlara, gramafonlara ve babaanneniz zamanından kalma dikiş makinalarına rastlayabileceğiniz bu mekan bir çok ögenin uyumlu birleşiminden oluşmuş durumda. Büyük bir kitaplık ve önündeki iki berjer koltuk ise benim en sevdiğim alanı oluşturuyor. Rahat bir oturma düzenine sahip olan Publisher'da isterseniz giriş kısmındaki tahta masalarda oturup bara ve canlılığa yakın olabilir, isterseniz arka kısımda daha sessiz ve rahat şekilde akşamınızı geçirebilirsiniz. 


     Daha çok içki ve türevleri üzerine yoğunlaşan Publisher'ın menüsünde istediğiniz içkileri bulabilmeniz mümkün. Yerli biralardan import biralara, yabancı içki çeşitlerinden kokteyllere, kırmızı ve beyaz bir çok şarap türüne Publisher'da ulaşabilirsiniz. Bunun yanında sıcak aperatifleri de gayet uygun ve lezzetli. Diğer barlara ya da içkili mekanlara nazaran sohbet etme imkanının daha uygun olduğu Publisher'ın müzikleri de oldukça kaliteli. Daha çok jazz ve country tarzına sahip müziklerin çaldığı Publisher'da bazı günler canlı müzik dinlemek de mümkün. 


     Publisher, dostlarınızla güzel bir ortamda sohbet etmek ve günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için vereceğiniz doğru bir karar olacaktır. 

Adres: Kazım Dirik Mahallesi Süvari Caddesi No:63/A, İzmir