7 Şubat 2016 Pazar

“Twins Coffee Roasters”

Alsancak / İzmir

     Fransız Kültür'ün karşısında bulunan ve ilk gördüğünüzde konumunun güzelliğiyle dikkatinizi çekecek 3.nesil kahvecilerden Twins Coffee Roasters'dan söz edeceğiz bugün. Küçük ve şirin bir işletme olan Twins, kahve bağımlılarının uğrak adresi olmaya aday.


     Fiyat - kalite dengesi gayet yerinde olan Twins'in kahveleri espresso bazlı olarak yapılmakta. İyi kahveden anlayan bir mekan olduğunu söylememiz de gayet yerinde olur. Hatta Twins, yoğun kahve sevenlerin daha da çok uğrak mekanı olmaya aday. Çünkü, kahveleri biraz sert içimli yoğun. Bunun dışında take away seçeneği de mevcut. 

     Twins'in çalışanları samimi ve içten. Ve dikkat ettiğim bir diğer özellikleri ise kahve yapmaktan gerçekten keyif alan kişiler olmaları. Bu nedenle de Twins'in biraz sessiz biraz da cozy bir işletme olduğunu içtenlikle söyleyebiliriz.     Tasarımına gelecek olursak olabildiğince minimal bir alan, loft mimariye ait sıvalı duvarlar ve ışıklandırmalar modern mimariye uygun olarak dekore edilmiş. Kahvenizi yudumlarken içeride bulunan şirin kitaplıklarından da bir çok dergiye ve fanzine ulaşabilirsiniz. Canınız lezzetli bir kahve içmek isterse Twins Coffee Roasters'a uğrayın.

Adres: Kültür Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı, No 151/B, Konak, İzmir