2 Şubat 2016 Salı

“Woodstock”

Bornova / İzmir

     İzmir'de üniversite öğrencilerinin uğrak yeri olan Küçükpark'ta güzel ve samimi bir mekandan söz edeceğiz bugün sizlere. Krep ve Pankekleriyle nam salmış, müzikleri ve konseptiyle 60'lar Amerikası'na gitmenizi sağlayacak Woodstock.

     Bornova deyince akla ilk gelen şey Ege Üniversitesi ve Küçük Park'tır. Hal böyle olunca üniversite öğrencilerine hitap eden birbirinden farklı bir çok mekana rastlamak mümkün. Woodstock da Küçükpark'ın yeni favori mekanlarından olmaya aday. Öncelikle Woodstock isminden bahsetmek gerekirse; Woodstcok 1969'da Vietnam Savaşı'na bir tepki olarak New York'da düzenlenen bir müzik festivali. O yıllarda yaygın olan hippi akımı tarafından düzenlenen festivale Jimi Hendrix, Janis Joplin, Joan Beaz gibi ünlü sanatçılar katılarak "Barış ve Müzik" teması altında toplanmışlar. Woodstock ismini tam da bu noktadan alıyor. Woodstock'dan içeriye adımınızı atmanızla birlikte sizi 60'lar dünyasının müzikleri karşılıyor. Oturduğunuz süre zarfında bazen bilindik şarkılara ritm tutuyor, bazen de hiç duymadığınız şarkıları shazamlama ihtiyacı hissediyorsunuz. Masaları ise müzikleri gibi bir harika. Her masa o zamanın kült sanatçılarından ya da gruplarından birisine ayrılmış durumda. Mekanın dekorasyonu ise özenilerek hazırlanmış. Tuğla duvarlar, rustik ampüllü aplikler ve rahat berjerler Woodstock'da oturmayı keyifli hale getiriyor. 


     Woodstcok'un en güzel yanı ise pankek ve krepleri. Seda ile kahve içmek için oturduğumuz Woodstock'a gelen hoş kokular üzerine pankeklerini deneme kararı aldık. Sonuç ise tam anlamıyla mükemmeldi. Bar'ın üzerine kurulu özel ocaklarında pişirdikleri pankekleri daha yapılırken izlemek bile çok keyifli. Pankek ve krep konusunda oldukça geniş bir yelpazesi olan Woodstock'da tatlı ve tuzlu olarak sundukları kreplerle isterseniz sabah kahvaltısı yapabilir, isterseniz öğle vakti bir şeyler atıştırmak için tercih edebilirsiniz. 4'lü, 8'li ve ya 12'li olarak sunulan pankek ile yanında getirdikleri reçeller ise tatlı sevenler için vazgeçilemeyecek bir tat. Ev yapımı olan reçellerin en güzel ve özeli ise süt reçeli. Akçaağaç şurubu ise Woodstock'un olmazsa olmazı. Sıcak ve soğuk içecekler konusunda da oldukça fazla alternatife sahipsiniz. 


     Günün bir vaktinde yolunuz Küçükpark'a düşer ve canınız tatlı bir şeyler atıştırmak isterse Woodstock kesinlikle sizi tatmin edecektir. Bu güzel lezzetlerin tadına kesinlikle bakmalısınız. 

Adres: Kazımdirik Mahallesi, Süvari Cad. No:23, Bornova/İzmir