28 Mayıs 2016 Cumartesi

"Kovan"

Alsancak / İzmir

            Bugün sizlere İzmir'de bar konseptini değiştirmeye aday bir anlayışla hizmet veren Kovan'dan bahsedeceğiz. Kovan Alsancak'ın en güzel sokaklarından Muzaffer İzgü'de yer alırken; konsepti, kampanyaları ve ferah oturma alanına sahip avlusuyla beraber İzmir'in en güzel mekanlarından biri olmaya aday.

            Bir mekanın ismi oranın en önemli özelliğini oluşturur. Dikkat çekici olması, insanların aklında yer etmesi ve mekanın konseptine uygun seçilmesi önemlidir. Kovan bütün bu özellikleri bünyesinde bulunduran bir işletme. Dekorasyonunda ince detaylarla döşenmiş petek ve arı figürleri oldukça güzel. Aydınlatmalarından çerçevelerine, duvarlara asılı kovanlardan menüsüne kadar bir çok ayrıntıda mekanın konseptini görebiliyorsunuz.


            Seda ile Kovan'a ilk gidişimizde tam anlamıyla dekorasyonuna aşık olmuştuk. Kapıdan içeriye girdiğinizde sizi karşılayan Bar ve hemen önündeki yüksek masalar samimiyet abidesiydi. Sanki Türkiye'de bir sokakta yürüdükten sonra Kovan'a girmenizle kendinizi Avrupa'nın o samimi barlarında buluyorsunuz. Ve girdikten sonra sizde o ambiyansa kendinizi kaptırabiliyorsunuz. Kovan'ın girişinde, bar kısmında bulunan oturma alanları kalabalık arkadaş gruplarınızla vakit geçirmek için oldukça ideal. Arka tarafa doğru yöneldiğiniz zaman ise Alsancak'ın eski evlerinden bozma, yığma taştan yapılmış duvarlar arasında geniş bir avlu sizleri bekliyor. Kovan'ın en keyifli yeri burası olsa gerek. Ferah oturma alanı, eski tuğla duvarları ve yüksek çatısı ile loft tarzı dekorasyonu anımsatan Kovanın avlusu, yaz günlerinde güzel bir akşam geçirmek için ideal bir yer. Ayrıca dekorasyonunda antika ve vintage eşyaları da kullanan Kovan avlusundaki bir duvarı tamamen bu şekilde dekore etmiş.


            Kovan'ı bizim için özel ve güzel kılan özelliklerinden bir diğeri ise kampanyaları ve fiyat-kalite dengesi. Kovan hem geniş menü skalası hem de uyguladığı kampanyalar ile herkesin rahatlıkla gidebileceği bir yer. Kampanyalarından söz edecek olursak; 1 lt Becks Bavyera Kovan'da sadece 13 tl. Alsancak'ta bir şişe birayı 13 Tl'ye bulmak oldukça zorken Kovan'ın bu muhteşem kampanyası hafta sonu hariç her gün geçerli. Bir diğer kampanya ise "Her güne özel 1+1 kokteyler". Pazartesi günleri Cuba Libre, salı Honey Lynchburg, çarşamba Lynchburg Lemonade, perşembe tüm sek viskiler ve pazar günü Mojitolar'dan iki tanesi menü fiyatı üzerinden bir kokteyl ücretinde. Kokteyl içmeyi sevenler ya da denemek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat. Bizim en beğendiğimiz kampanyaları ise yemek+içki kampanyaları. Barbekü soslu wrap ve 50cl bira, mantarlı kaşarlı pizza ve 50cl bira sadece 15 tl iken bira sepeti ve 4 adet 50cl bira sadece 40 tl. Saat 7'ye kadar geçerli olan bu kampanya haftanın her günü geçerli.            Böyle güzel konsepte sahip bir yerde oturmak oldukça keyifliyken sunulan fırsatlar Kovan'ı vazgeçilmez hale getiriyor. Kampanyaları dışında geniş menüsü ve fiyat-kalite dengesi de oldukça iyi olan mekan yemeklerinin lezzeti ile de adından söz ettirmeyi hak ediyor. Kovan tüm bu özelliklerinin yanı sıra samimi ve hızlı çalışanları, keyifli müzikleri ve oldukça başarılı işletme anlayışıyla birlikte İzmir'in en kaliteli barları arasında kendine rahatlıkla yer bulmayı başarıyor. 
Adres: Muzaffer İzgü sokak no.6 Alsancak, İzmir