17 Ağustos 2016 Çarşamba

"Ottomantique"

Urla / İZMİR

            İzmir'in kendine has güzellikte denize kıyısı olan ilçeleri vardır. Enginar Festivali'ne ev sahipliği yapan, bağ yolunun ortasına kurulu, deniz kokusunun şehrin içerilerine kadar süzüldüğü Urla'da o güzel ilçelerin başını çekiyor. Urla denince akla ilk gelen yerlerden biri de Urla Sanat Sokağı oluyor. Yazları cıvıl cıvıl olan sokak her biri kendine özgü mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Sokağa renk katan bu güzel mekanlardan biri de Ottomantique.


            Ottomantique Urla Sanat sokağında önünden geçerken sizi kendisine çeken, içeriden gelen hoş kahve kokularına hayır diyemeyeceğiniz tatlı ve küçük bir mekan. İçeriye adımınızı atmanız ve arka avlusunu görmeniz Ottomantique'de oturmak için en geçerli sebebiniz olacaktır. Gökyüzünün size eşlik ettiği taş duvarlarla çevrili bu avlu Ottomantique'deki en keyifli alan. Avlu'nun en güzel yanlarından biri de dış dünyadan yalıtılmış olması. İsterseniz bu alanda arkadaşlarınızla sohbet edebilir, isterseniz kahvenizi yudumlayıp kitabınızı okuyabilirsiniz.


            Ottomantique'deki bir diğer güzellik ise Türk kahvesi. Urla'da ve sokakta nam salan kahvenin özelliği kumda pişmesi ve sunumu itibariyle soğumaması. Kahve sunumunda Osmanlı konseptini kullanan Ottomantique, bakır servislikleriyle hem görsel olarak hem de lezzet olarak Türk kahvesi içmeyi keyifli hale getiriyor. Ayrıca kahvenin yanında ikram ettikleri lokum ve damla sakızı ağzınızda hoş bir tatlılık bırakıyor.


            Menüsünde gevrek tabağı ve tostlar gibi atıştırmalıkları barındıran Ottomantique'de bir çok sıcak ve soğuk içeceği de bulmanız mümkün. Yaz aylarının vazgeçilmezleri Milkshake ve Frozen serinlemek için alternatif olabilirken kahve sevenler için Frappe, Ice Latte ve Ice Mocha ideal içecekler arasında. Ayrıca dondurma sevenler için gerçek meyvelerden hazırlanmış dondurmaları da sizleri bekliyor. Enginar Festivali zamanında yoğun ilgiyle karşılanan Alman sosisi olarak bilinen "Bratwurst" da Ottomantique'de lezzetle yiyebileceğiniz yiyecekler arasında.


            Seda ile Ottomantique'de en sevdiğimiz şeylerden biri de mekanın içerisindeki yaratıcı ve keyifli köşelerin varlığıydı. İsterseniz girişte sizi karşılayan bar taburelerinde oturup içeceğinizi yudumlayabilir, isterseniz kapı önüne atılmış masalarda sokağı seyre dalabilirsiniz. Küçük ayrıntılarla keyifli hale getirilmiş bar kısmında ilginizi çekebilecek bir çok ayrıntıyı incelerken, Ottomantique'nin samimi işletmecileriyle sohbet etme imkanı da bulabilirsiniz.            Ottomantique Urla Sanat sokağı  gezimizin en keyifli noktalarından biriydi. Hem sunduğu menüsü, hem de yarattıkları keyifli ve samimi alanlarıyla Urla'daki konsept mekanlarımızın arasına girmiş oldu. Eğer Urla Sanat sokağında ufak bir gezintiye karar verirseniz soluklanmak için uğranabilecek en keyifli durak Ottomantique olacaktır. Adres: Zafer Cad. Sanat Sokağı No.75 Urla / İzmir