17 Eylül 2016 Cumartesi

"Kavala Cafe"

Eski Foça / İzmir

            Phokaia! Şimdiki adıyla Eski Foça; tarihi güzellikleri, fok balıklarına ev sahipliği yapan adaları, pırıl pırıl denizi ve birbirinden güzel restoran ve kafeleriyle gelenleri kendine hayran bırakmayı başaran İzmir'in en güzel ilçelerinden. Eski Foça'ya uğrayıp ufak bir gezintiden sonra soluklanmak ve eşsiz manzarasına bakarak soğuk bir şeyler yudumlamak isterseniz en doğru durak Kavala Cafe olacaktır.


            Kavala Cafe Eski Foça sahilinde denize sıfır konumuyla, sarı şemsiyeleri altındaki beyaz tahtadan masa ve sandalyeleriyle, eski taş binasıyla ilk görüşte sizden tam puan alacak güzellikte bir mekan. Eski Foça manzarasını izleyebileceğiniz, akşamüstü güneşin batışına eşlik edebileceğiniz, içeceğinizi yudumlarken dostlarınızla sohbet edebileceğiniz Kavala Cafe, adını Yunanistan'ın Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde bulunan Kavala şehrinden ve oraya özgü Kavala kurabiyesinden alıyor.            Eski Foça'da iyi hizmeti ve güler yüzü bulabileceğiniz Kavala Cafe menüsündeki zengin içeriğiyle herkese hitap ediyor. Alkol servisinin de bulunduğu mekanda isterseniz akşamüzeri güneşin batışını izlerken soğuk biranızı yudumlayabilir, isterseniz ailenizle akşam yemeği yerken şarabınızın ya da rakınızın tadına varabilirsiniz. Güneşin sıcağından bunalanları da unutmayan Kavala, ev yapımı limonatası ve soğuk kahve çeşitleriyle de serinlik arayanlara hitap ediyor. Öğle kahvesi içmeden duramam diyenler içinse damla sakızlı Türk kahvesi en ideal seçenek olacaktır.


            Kavala Cafe'yi sizin için vazgeçilmez yapacak olan şey ise kurabiyeleri. Kavala kurabiyesi; ağzınızda dağılırken eşsiz tereyağ lezzeti, bol bademi ve üzerindeki pudra şekeriyle birlikte daha önce yediğiniz kurabiyeleri sorgulamanıza neden olacaktır. Kavala Cafe'ye sırf kurabiyeleri için bile mutlaka uğranması gereken bir yer. Portakallı mozaik pastası ve diğer atıştırmalıkları da oldukça güzel olan Kavala, menüsündeki yemek seçenekleri ile de akşam yemeği için tercih edilebilecek bir mekan.


            Sakin bir tatil düşleyenler için Eski Foça doğru bir adres olacaktır. Kavala Cafe ise Eski Foça'da bu sakinliği yakalayabileceğiniz en doğru durak. Denizden esen rüzgarla birlikte fonda çalan şarkıları dinlerken isterseniz kitabınızı okuyabilir, isterseniz dalgaların havalandırdığı balıkçı teknelerini izlerken sohbet ederek gününüzü geçirebilirsiniz. Ayrıca Kavala Cafe masalarında sizlere küçük sürprizler hazırlamış. Peçeteliklerinin üzerindeki küçük yelkenlilerde yer alan şiirler masalarda sizleri bekliyor.            Eski Foça'ya yolunuz düşerse artık nerede soluklanacağınızı biliyorsunuz. Kavala Cafe güler yüzlü hizmeti, Kavala kurabiyeleri, geniş menüsü ve keyifli oturma alanıyla sizleri bekliyor. Şimdiden keyifli oturmalar. 


Adres: İsmet Paşa mahallesi, Reha Midilli Caddesi, No:47 Eski Foça
Not: Alıntı fotoğraf kullanılmıştır.