13 Kasım 2016 Pazar

"Komşu Kahve"

Alsancak / İZMİR

    Komşu Kahve, Alsancak'ta konumlandığı nokta nedeniyle mutlaka herkesin gördüğü veya en azından önünden bir kez geçtiği bir mekandır. Ancak, Komşu Kahve'ye dışarıdan değil de içeriden bakan bir göz olarak Bimekanbikonsept, sizlerle keyifli deneyimlerini paylaşacaktır efenim.


    Komşu Kahve Alaçatı'da Hacı Memiş'te ve Alsancak'ta Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yer alan 2 şubesiyle lokasyon açısından nokta atışı yapmış bir mekan. Franchise sistemiyle ağını genişletmeyi amaçlayan Komşu Kahve zaten Bisquitte Cafe'nin yaratıcısının ikinci ve oldukça başarılı projesi.


    Komşu Kahve'nin bir çok özelliği ön plana çıkarılmaya müsait. Ama bizim için en ön plana çıkarılacak özelliği kesinlikle konsepti ve sunumları. Konseptleri bünyesinde oldukça samimi bir çizgi yakalamayı başarmış Komşu Kahve kendisi için şöyle diyor; "Komşulukla ilgili kullandığımız bazı cümleler var: “Tabağı boş göndermeyenlerin, kahveyi bahane edip gelenlerin yeri.” İşte bizim mottomuz bu. Komşuluğun o kaybolmaya yüz tutan sıcaklığını insanlarımıza yeniden hatırlatabilmeyi amaçlıyoruz." Bu amaçlarına ulaştıklarını içtenlikle söyleyebiliriz. Çünkü, mekanın içerisinde farklı konseptlerde ve şirinliklerde çeşitli köşeler yaratılmış durumda. Ve biz tam anlamıyla bayıldık! 


    Bu köşelerden bizim en sempatik bulduğumuz köşe; "Komşu Bakkal" oldu. Bu köşeden paketlenmiş komşu kahveleri, kupalar, demlikler ve daha bir çok şey satın alabiliyorsunuz. 


     Kahvesini salıncakta sallanırken yudumlamak isteyenler için de keyifli bir köşe düşünülmüş. 


    Kuş kafesleri, kitaplıklar, şekerlik olarak kullanılan cezveler, kahve çuvallarıyla kaplanmış berjerler, rengarenk yastıklar, kaktüs saksısı olarak kullanılan komşu kahve mugları gibi o kadar çok şirin detay düşünülmüş ki hepsini uzun uzun yazmak mümkün.


    Komşu Kahve'nin bir diğer can alıcı noktası da sunum demiştik. Sunum konusunda yaratıcılıktan beslenen mekanımız Türk Kahvesi sürprizli sunumuyla nam salmış durumda. Kahvenin yanında getirilen leblebi ve çikolata tabağının fesli sunumu çok hoşumuza gitti. Bir diğer hoşumuza giden detay ise Türk Kahvesi'nin yanında bir zarfın içinde getirilen kahve falı. Aynı kazı kazan gibi kartınızın üzerindeki alanı kazıyarak size özel getirilmiş falınızı okuyabiliyorsunuz.


    Menüsü oldukça geniş ve içeceklerinin küçük-orta-büyük seçenekleriyle de zenginleştirildiği Komşu Kahve'de kahve çeşitlerinin yanında Masala Chai, Silver Needle, Jasmine, Naneli Yeşil Çay gibi aromatik bitki çayları da bulmanız mümkün. Ayrıca aperatifler, tostlar, tatlı çeşitleri ve 3.nesil kahve çeşitleri de Komşu Kahve'nin zengin menüsünün başarılı birer parçası. 


    Fiyat-kalite dengesi açısından Komşu Kahve oldukça iyi bir segmentte yer alıyor. Mekanın ismindeki samimiyeti çalışanları da taşıyor. Samimi, güler yüzlü ve kibar personelleri Komşu Kahve'deki zamanınızı daha kaliteli kılıyor. 


    Biz Komşu Kahve'nin güzel enerjisine, küçük sürprizlerine ve rengarenk samimiyetine bayıldık. Olur da keyif kokulu bir kahve içmek isterseniz komşunuzdan ısrarla isteyiniz.

http://komsu-kahve.com/