1 Kasım 2016 Salı

"Little Kitchen"

Eskişehir
            

          Valizler toplanıp yola çıkıldığı zaman en heyecanlı kısım gideceğimiz yerde keşfedilmeyi bekleyen yeni mekanlardır. Bu noktada Eskişehir, gittiğimiz yerler arasında bizi en çok heyecanlandıran yer oldu diyebiliriz. Eskişehir'i diğer gezilerden farklı kılan en önemli özellik ise kesinlikle yediğimiz yemeklerdi. Havasından suyundan mı, yoksa birbirinden güzel Cafe&Restaurant tarzında mekanlarından mıdır bilinmez, bizim için bol karın doyurmalı bir gezintiydi.


            Bizim için Eskişehir'in favori mekanı; geniş menüsü, yemeklerinin lezzeti ve göze hitap eden sunumuyla Little Kitchen oldu. Ankara ve Bursa'da da şubeleri bulunan Little Kitchen Eskişehir'in en güzel Cafe&Restaurant'ı olma konusunda oldukça iddialı gözüküyor.


            Little Kitchen, lokasyon olarak oldukça kolay ulaşılabilir bir noktada olmasının yanı sıra şehrin karmaşasından uzakta, sessiz ve sakin bir yerde hizmet veriyor. Sizi dışarıdan içeriye doğru çeken bir enerjisi olan mekan, sade ve hoş bir dekorasyona sahip. Sizleri karşılayan çalışanların ilgili ve sıcak tavırları da işin içine dahil olunca yorucu bir günün sonunda Little Kitchen'da yenilen bir yemeğin dinlendirici etkisinin olduğu tarafımızca test edilip onaylandı.


            Little Kitchen'ın can alıcı kısmı ise önünüze getirilen menüsü ile başlıyor. Salatalardan makarnalara, hamburgerlerden ızgara biftek ya da tavuklara, pizzalardan fit (az kalorili) menülere, kahvaltılardan hot doglara kadar uzanan geniş bir menüsü bulunan mekanda ne yiyeceğinize karar vermek bir hayli güç. Uzunca bir süre düşünüp karar verseniz dahi diğer alternatiflerde mutlaka aklınız kalacaktır. Zorlu bir süreç sonunda bizim tercihimiz "Mantar Soslu Izgara" ve "Bluecheese Izgara" oldu. Patates kızartması ve mini lazanyayla birlikte servis edilen yemeklerin sunumu gözümüzü, porsiyonu ise midemizi doyurmaya hayli hayli yetti.


            Eskişehir'in bu güzel mekanı Little Kitchen'ın menüsündeki en özel lezzetlerinden biri de pizzaları. Bütün Eskişehir'de nam salmış bu lezzeti farklı kılan en önemli özelliği sunuşu ve lezzeti. Pizza siparişinde aşina olduğumuz orta ya da büyük seçenekleri Little Kitchen'da yerini yarım (metre) ya da çeyrek seçeneklerine bırakmış. Bunun nedeni ise pizzalarını yuvarlak olarak değil uzun ince bir formda hazırlamaları. Oldukça ince bir hamur ve bol malzemeyle servis edilen pizzaların en sevileni ise 4 peynirli pizza. Ayrıca Little Kitchen'da salı günleri pizza günü. Salı günü sipariş edeceğiniz pizzanın yanındaki bir kadeh şarap ya da 33cl içecek hediye.


            Menüsündeki her seçenek birbirinden güzel ve özel olan mekanın müdavimcileri tarafından bir diğer vazgeçilmezi ise hamburgerleri. 100gr  ve 180gr şeklinde iki boyutta tercih edilebilen burgerlar %100 dana etinden kendi yapımları. Oldukça fazla seçeneğin olduğu burger menüsü tercih edilebilecek bir diğer alternatif. Ayrıca Little Kitchen'da pazartesi günleri burger günü. Pazartesi günü sipariş edeceğiniz hamburgerinizin yanında bir adet 33cl içecek hediye.


           Oldukça geniş bir menüye sahip olan Little Kitchen her öğüne ve her damak zevkine hitap ediyor. Saat 14.00'a kadar servis edilen kahvaltıları doyurucu içeriği ve göze hitap eden sunumuyla tavsiyeler arasında.  Ana yemek dışında atıştırmalık sevenleri de düşünen Little Kitchen, dana etli hot dogları ile gönülleri fethetmiş durumda. Little Kitchen'ı bizim için güzel yapan bir diğer ayrıntı ise sosları oldu. Kendi yapımları olan cafe de paris, kremalı sarımsak, barbekü ve jalapeno hot sauce yemeklerin lezzetine lezzet katıyor.            Son olarak Little Kitchen'ın içecek menüsüne değinecek olursak yiyecek menüsünde olduğu gibi içecek menüsü de bir hayli geniş. Sıcak ve soğuk bir çok içeceğin yer aldığı mekanda alkollü içecek servisi de bulunmakta. Bir çok yerli ve import bira, şarap ve kokteyl seçenekleri mevcut. Yemek menüsünde olduğu gibi kampanyalarına devam eden Little Kitchen'da haftanın her günü saat 16:00'a kadar bir kokteyl alana ikincisi bedava.


            Little Kitchen tüm yönleriyle bizden tam puan almayı başararak Eskişehir'deki favorilerimiz arasına girmeyi başardı. Yakın zamanda rotanızın üzerinde Eskişehir varsa Little Kitchen'a uğramadan geçmeyin. Bizden söylemesi.
Adres: Hoşnudiye Mah. İsmet İnönü Cad. Başak Künkçü Plaza No:139/A