15 Mart 2017 Çarşamba

"Çikolata & Kahve Dükkanı"Bornova / İZMİR

      Hansel ve Gretel'in yol işaretlemek için yere ekmek yerine çikolatalar bıraktığı masalsı bir yer anlatacağız bugün sizlere.😍 Bornova Küçükpark'ta bulunan Çikolata & Kahve Dükkanı'nın kapısından girdiğiniz anda nostalji ve çilek kokusu alabilirsiniz. Hansel ve Gretel diyoruz çünkü Çikolata & Kahve Dükkanı'nın kesinlikle tadılması gereken, en leziz iki tatlısının ismi Hansel ve Gretel👌      Bu küçük ve şirin mekanımız adından da anlaşılacağı gibi kahve ve çikolatayı harika bir şekilde eşleştiriyor. Menüsünde yer alan tatlılarında çilek, muz, Fransız Bisküvisi, Belçika çikolatası ve Belçika waffle'ı gibi lezzetler kullanıyor. İçecek olarak ise Filtre kahve, Türk kahvesi, Çay veya nostaljik bir içecek olarak Beyoğlu gazozu da içebiliyorsunuz. 


     Fiyat - kalite dengesinin de yerinde olduğu Çikolata & Kahve Dükkanı'nda Truffle, Cadı Kazanı ve el yapımı özel çikolataların da tadına bakmanız ve satın almanız mümkün. 


      Nostalji demişken Çikolata & Kahve Dükkanı'nda siz Beyoğlu gazozunuzu yudumlayıp enfes Belçika çikolatalı tatlınızı yerken fonda nostaljik plakların size eşlik etmesi oldukça dinlendirici.


      Dekorasyon konusunda oldukça sevimli detaylar yakalayan Çikolata & Kahve Dükkanı'nda ağırlıklı olarak ağacın en doğal hali kullanılmış. Bar, masalar, dekoratif raflar, lambalar, kapılar, sunumların yapıldığı kütük servislikler hatta çikolata buzdolabı bile ağaçtan. Mekanın bir çok detayında ağaç formunun tercih edilmesi çok uyumlu ve doğal bir ambiyans yaratmış. 


     Özetle, Çikolata & Kahve Dükkanı'nda ister eritilmiş sıcak Belçika çikolatanızı kaşıklayın, isterseniz de eritilmiş çikolatayla kaplanmış çileklerinizi yiyin. Ne yerseniz yiyin, bu sıcak dükkan size terapi gibi gelecek.😜


Adres: Kazım Dirik Mah. 156 Sk. 27/B – Bornova/İZMİR